• דף הבית >
  • ספרים >
  • הצעת סיעת כך להביע אי אמון לממשלה כלכלת המדינה היהודית י"ב שבט תשמ"ז (11.2.87)

הצעת סיעת כך להביע אי אמון לממשלה כלכלת המדינה היהודית י"ב שבט תשמ"ז (11.2.87)

הצעת סיעת כך להביע אי אמון לממשלה כלכלת המדינה היהודית י"ב שבט תשמ"ז (11.2.87)

הצעת סיעת כך להביע אי אמון לממשלה - כלכלת המדינה היהודית
י"ב שבט תשמ"ז (11.2.87)

כבוד היושב-ראש, כנסת נכבדה, נציגי המדינה בכנסת יושבים ודנים על כלכלת המדינה היהודית, הכלכלה הקלוקלת, שנפשנו קצה בה. מבול של מלים, מלים מחוסרות הבנה הכי יסודית.

לא לימין ולא לשמאל, לא לממשלה ולא לאופוזיציה, שמץ של הבנה בכל מה שנוגע לכלכלה יהודית ומה היא המסילה היהודית, ומה היא המסילה הישרה שרק היא תבטיח לעם היהודי בארץ היהודים כלכלה מוצלחת ומבורכת. ים של מלים, ומכולן לא נשמעת המלה האחת, היחידה, שרק היא עניינית לכל הנושא של ברכה כלכלית לעם היהודי, והמלה - השם, הקדוש ברוך הוא, אלוקי ישראל, מנהיג העולם, גוזר הברכות, או חס-ושלום הקללות. ימין ושמאל רק חול וחולין. אין תורה, אין קדושה.

מה אמר שלמה המלך? - אל תט ימין ושמאל, הסר רגלך מרע. ודאי שחייבים לעבד תוכנית כלכלית נכונה, להקים בניין כלכלי. אך בניין ללא יסוד, ללא בסיס, חייב להתמוטט, וככה עם כל התוכניות הגבוהות של הממשלה ושל האופוזיציה. תוכניות כלכליות שאינן מבוססות על היסוד היהודי, ועל "צדיק באמונתו יחיה", "ודבקת בו", על שיבה לאבינו שבשמים, לשמירת תורה ומצוות, לקבלת עול מלכות שמים - תוכניות כאלה יתמוטטו, יתפוצצו, וישאירו אחריהן עם ומדינה הרוסים, נחרבים.

ללא תורה, ללא קבלת עול מלכות שמים ומצוות לא ייתכן בניין יהודי, למרות כל התחכום והתבונה המדומים - אם השם לא יבנה בית, שווא עמלו בוניו בו; כי אין חוכמה ואין תבונה ואין עצה לנגד השם.

המדינה מתפוררת, וכל התחבולות וכל התוכניות לא יעזרו לנו. "בחיק יוטל את הגורל ומהשם כל משפטו". מה שיהיה אתנו אינו עניין של מקרה. קברניט הספינה הוא הקדוש ברוך הוא, ואין חוכמת הלץ שריד, ואין תבונת הכסיל גרנות לנגד השם, ומהגאולה לא תצא הגאולה.

לא אלמן ישראל. יש הגה ויד המכוונת אותו. יש מנהיג, יש השגחה, יש תוכנית, יש בורא עולם ומדריכו. ויש תפקיד לעם היהודי, ועל-פי נאמנותו או בגידתו בו יביא עלינו הקדוש ברוך הוא שכר אדיר או עונש מר, והוא חוק ברזל שממנו אין מנוס.