• דף הבית >
  • ספרים >
  • הצעת סיעת תנועת "כך" להביע אי-אמון לממשלה בשל טיפולה בבעיות הביטחוניות יום רביעי, י"ד בתמוז התשמ"ח (‎29 ביוני ‎1988)

הצעת סיעת תנועת "כך" להביע אי-אמון לממשלה בשל טיפולה בבעיות הביטחוניות יום רביעי, י"ד בתמוז התשמ"ח (‎29 ביוני ‎1988)

הצעת סיעת תנועת "כך" להביע אי-אמון לממשלה בשל טיפולה בבעיות הביטחוניות יום רביעי, י"ד בתמוז התשמ"ח (‎29 ביוני ‎1988)

הצעת סיעת תנועת "כך" להביע אי-אמון לממשלה בשל טיפולה בבעיות הביטחוניותיום רביעי, י"ד בתמוז התשמ"ח (‎29 ביוני ‎1988)
כבוד היושב-ראש, כנסת נכבדה - מה נאוו על ההרים רגלי מבשר; משמיע שלום מבשר טוב, משמיע ישועה; אומר לציון - מלך אלוקייך. כי עין בעין יראו בשוב השם' ציון. חשף השם' את זרוע קודשו לעיני כל הגויים וראו כל אפסי ארץ את ישועת אלוקינו.

איזה חזון נבואי. איזה חלום לאומי. איזו גאולה נצחית ומפוארת הובטחה לנו על-ידי אבינו שבשמים. אך שאל נא לימים ראשונים אשר היו לפניך, למן היום אשר ברא אלוקים אדם על הארץ. הנהיה כדבר האיום, הנורא והמטורף הזה? הלקח עם חזון וחלום של גאולה, של כוח, של ריבונות, והפך אותו לסיוט של השפלה, נסיגה, חולשה והתמוטטות ככל אשר עשתה עדת המתגויים ששמה ממשלות ישראל, גם אלה של המערך וגם אלה של הימין המבולבל, ליכוד?

מאיגרא רמא של ניצחון אלוקי, של דריכה על-טבעית על במות אויבינו, של הנס וההתנוססות של מלחמת ששת-הימים, לבירא עמיקתא של האינתיפאדה האומללה והמיותרת. בידיהן של ממשלות הננסים, גם השמאל וגם הליכוד, הפכנו פתח-תקווה לעמק הבכא. החלפנו ברכה בקללה, ערבי רועד בערבי רועם. הזורעים ברינה בדמעה יקצורו ודברי התוכחה מצלצלים באוזנינו: הגר אשר בקרבך יעלה עליך מעלה מעלה ואתה תרד מטה מטה.

חצי שנה ויותר של אינתיפאדה. חצי שנה ויותר שצה"ל, צבא-הגנה לישראל, אינו מסוגל כביכול לשים קץ לאספסוף הפרוע, ישמעאלים פראי אדם. חצי שנה ויותר שצה"ל, צבא-הגנה לישראל, אינו יכול כביכול לטפל בנשים ובילדים. צה"ל אינו מסוגל לטפל באספסוף? בנשים ובילדים? צה"ל, שהביס ארמיות, מדינות, אינו מסוגל לטפל בפראי-אדם ישמעאלים? ודאי וודאי שלצה"ל יש הכוח והיכולת לרמוס את אויבינו הצמאים לדם יהודי.

אך הממשלה האומללה הזאת, ליכוד ומערך, הצמד הלא-חמד, הזוג המוזר הזה, ממשלת קטני אומה, קטני חזון, כובלים את ידיהם של כוחות הביטחון: צה"ל, מג"ב, משטרה. שולחים אותם בשליחות של הבטחת המדינה לעזה, לשומרון וליהודה עם נשק ביד ועם הוראות מטומטמות בראש. מקללים אותך, אסור להגיב. יורקים בפניך, אסור להגיב. אבנים, אסור להגיב. אם מגיבים - מעצר, תיק, משפט, כלא-ארבע.

לפני חודש ימים, חייל יהודי, מסכן, עלה לפני ארבע שנים מאתיופיה, חייל ושמו יעקב תמיר, הרג ערבי בעזה לאחר שהותקף. חייל הורג ערבי שונא בעזה. מה מגיע לו? צל"ש - שניים שניים, שלושה שלושה. מה קיבל החייל האתיופי יעקב תמיר? שנה בפועל בכלא-שש. בושה, חרפה, טירוף. וכי פלא שהשונאים הערבים כבר אינם מפחדים מצה"ל? ברי כחמה למה נשים וילדים עברו את מחסום הפחד ומוכנים לרגום באבנים, לזרוק בקבוקי תבערה ולצעוק: יהודים.

האינתיפאדה כבר עברה את "הקו הירוק", ובעתיד הדי קרוב הם יהפכו את חייהם של אזרחי המדינה ברמת-השרון ובקיבוצים לגיהינום. אלו התוצאות של הקו המדיני של הגמדים והננסים השולטים בנו, ופורק עדיין אין מידם.

חברי הכנסת, אם נמשיך כך, נמיט על טפינו תוכחה של קללות אשר כל שומעה תצילנה שתי אוזניו. הממשלה הזאת בגדה בחזון הלאומי, היא בגדה בעם היהודי. זו ממשלה שאינה מוכנה או שאינה מסוגלת להבטיח את שלומם של אזרחיה, אין לה זכות לדרוש משמעת וציות להוראותיה. זו ממשלה שמפקירה את ביטחונם וחייהם של חיילים ואזרחים, שאיבדה את סמכותה עליהם, ורשאים הם, מחויבים הם לאמץ את כל האמצעים שיבטיחו להם וליקיריהם חיים.

מדיניות ממשלת הגמדים גרמה למיתתם של כמות איומה של יהודים חפים מפשע. הממשלה הזאת שותפת לרצח יהודים נקיים מפשע. הוראותיה המטורפות אינן מגינות על היהודים, אלא מדרבנות את שונאינו הערבים. הממשלה הזאת הפכה לגורם העיקרי ברצח יהודים.

ובכן, מעל במת הכנסת, בתוקף תפקידי כחבר הכנסת ובתור יהודי עם אהבת יהודים וישראל, הנני קורא לכל יהודי בארץ: תציל את עצמך. כל יהודי שנקלע למצב המסכן את חייו, כפי שהוא מבין, ולא הממשלה - שיפתח באש וינקוט כל צעד העולה על לבו לחסל את הסכנה לחייו. אני קורא לכל יהודי, אחרי כל תקרית אלימה מצד אויבינו, לשלם להם שבעתיים אל חיקם אשר חירפונו. רוגמים רכב של יהודים? הבה נרגום עשרות מכוניות שלהם. שורפים יער יהודי? נשרוף עשרות שדות שלהם. את זה הם מבינים ורק את זה.

מפחדים ממחתרת? אף אחד לא רוצה מחתרת. אם לא תהיה ממשלה, תהיה מחתרת. יהיו דברי שמשון כתובים על לוח לבנו: "כאשר עשו לי כן עשיתי להם". יהודים, כך תצטרך הממשלה האומללה הזאת לטפל בהם בדרך השפויה, שעד עכשיו לא השכילה להבין אותה.

דמותו ומעשיו של דוד רזיאל, השם ינקום דמו, שהקים את האצ"ל לפני ‎50 שנה ופירק לא רק את עולם של הבריטים, אלא גם את עולם של היישוב היהודי והסוכנות היהודית - דמותו ומעשיו יהיו נר לרגלינו, ויתחילו הערבים לטעום את טעמו של כהנא, שהוא טעמה של היהדות האמיתית.

אני מציע להביע אי-אמון בממשלה האומללה.