• דף הבית >
  • ספרים >
  • נאום בענין חוק הרבנות הראשית לישראל (הוראת שעה) אב תשמ"ה (30.7.85)

נאום בענין חוק הרבנות הראשית לישראל (הוראת שעה) אב תשמ"ה (30.7.85)

נאום בענין חוק הרבנות הראשית לישראל (הוראת שעה) אב תשמ"ה (30.7.85)

נאום בענין חוק הרבנות הראשית לישראל (הוראת שעה)
אב תשמ"ה (30.7.85)

מאיר כהנא (תנועת כך):
---------------------
אדוני היושב-ראש, כנסת נכבדה, סירחון השנאה וריח השטנה עלה בכנסת מכל רמ"ח איבריהם ושס"ה גידיהם; השנאה העיוורת, השטנה הפתולוגית לדת ישראל, לקודשי ישראל, לתורת ישראל - החל מהלעג לחוק החזיר, שנמשך בבוז לציציות היהודיות ועד לצחוק הפרוע על איסור מכירת חמץ בפסח.

נציגי ההתייוונות בעיתונות, בטלוויזיה, ברדיו, בקרב החוגים האינטלקטואליים, בקיבוצים, ובמיוחד בבית האומלל הזה, שואפים להרוס, לרמוס, להשמיד, לשים קץ לתורת משה. הם מחפשים בנרות כל אפשרות, כל הזדמנות, לחרף ולגדף, להשמיץ ולהכפיש את שמם של רבני ישראל גדולי התורה והיהדות האמיתית גופא.

יהודי שיושב כאן כשיש דיון על בעיה שקשורה בדת, מסתכל ומאזין לחילול השם המתפרץ בלי בושה, וודאי מסופק שמא הוא נמצא ברייכסטג הגרמני של ‎1936 או בסיים הפולני של פילסודסקי. פניהם המכוערות ושמותיהם הידועים לשמצה מוכרים לכולנו.
אלה שרידי הערב-רב, שמאלנים אכולי שנאה עצמית. הסטרא-אחרא שבתוכם דוחף אותם להתאבדות, אך קודם כול לזעוק: תמות נפשי עם היהדות.

השמצת היהדות ורבני האומה עוברת כל גבול. לפני שבועיים עלו לכאן אלת ההפלות ממפ"ם חייקה גרוסמן, והחוח הרץ מגן-שמואל ושלחו אל הארז אשר בשמים לאמור: לכה נתראה פנים. רן הגנן ידידו של אודי האדיב, רני הגרוני אשר יגעת בקוראך וניחר גרונך. הם עלו לכאן על הבריקדות למען היהודים מאתיופיה. אכפת להם יהודי אתיופיה? אכפת להם ההזדמנות להכות ביהדות וברבני ישראל. הם דיברו על אהבת ישראל, השמאלנים האלה, הם וסיעתם, אנשים שבאו מהתנועה שרצחה את דה-האן בדם קר, שחטפה אנשי אצ"ל ואנשי לח"י ומסרה אותם לבריטים. אלה שלא חשו טיפה של אשמה כאשר מנהיגי השמאל רצחו בדם קר יהודים, אלה שפתחו באש על אוניית האצ"ל "אלטלנה", ורצחו בדם קר יהודים, כאשר מנהיגם צרח בכנסת: "אשרי התותח הקדוש", אלה ממפ"ם, שלא פתחו פה נגד סטלין, כאשר השמיד את היהדות ברוסיה ורצח יהודים בדם קר, הם מדברים על אהבת ישראל. הם מדברים נגד הרבנים, שכל כולם אהבת ישראל. עזות מצח, חוצפה שאין כמוה.
נציגי השמאל הפאשיסטי, פלוגות הסער המרקסיסטיות, אשר בשנות ה-‎40 וה-‎50 רצחו את נשמותיהם של מאות-אלפי עולים מעדות המזרח, היום הם דואגים ליהודים אתיופיה. הם, בתוכניות אידיאולוגיות מכוונות, בקיבוצים שלהם ובמוסדות שלהם, הכניסו את ילדי תימן והורידו מהם את היהדות, את הפיאות שלהם ואת הסימנים שלהם, הורידו את היהדות שבמשך אלפיים שנה היתה לבושם היחידי, והשאירו אותם עירום ועריה, מתבוססים בדם נשמותיהם. הם בוכים היום על היהודים מאתיופיה.

הפכו את ערכיהם של היהודים לשממה, "כי השתות יהרסון, צדיק מה פעל". ועכשיו - וירד העיט על התורה הקדושה. המתייוונים, המתגויים, שונאי ועוכרי ישראל קוראים תיגר על תורת ישראל, על הרבנים ועל היהדות. דעו, כי מר, מר הדבר שאני אומר היום. על אחת כמה וכמה למתייוונים, שהשכם והערב אומרים מר למתוק ומתוק למר.

אני מאחל לשר בורג רפואה שלמה. אני מקווה שעכשיו, משיצאת מבית-החולים, תבין שהמאבק האמיתי כאן בארץ אינו בין היהודים לבין הערבים. זה מאבק, נכון, מאבק קשה וחמור, אבל לא זה המאבק. המאבק היום הוא בין היהודים הטובים שרוצים להקים פה מדינה יהודית של ישראל-סבא לבין המתייוונים המתגויים היושבים כאן, עם שנאה עצמית, ורוצים להרוס את התורה.

אני מקווה שהרבנים הראשיים ושר הדתות יעמדו כחומה נגדם, בלי פחד. חזקו ואמצו. אדוני השר, והרבנים, לך בכוחך זה והושעת את ישראל.