נאום בעת דיון בענין הכנסת בעבודתה שבט תשמ"ה (4.2.85)

נאום בעת דיון בענין הכנסת בעבודתה שבט תשמ"ה (4.2.85)

נאום בעת דיון בענין הכנסת בעבודתה
שבט תשמ"ה (4.2.85)

מאיר כהנא (תנועת כך):
---------------------
כבוד היושב-ראש, כנסת נכבדה, עבודת הכנסת, כמה קשה לדבר היום על עבודת הכנסת, כאשר לפני כמה שעות נרצח עוד חייל יהודי, לא בלבנון כי אם ברמאללה. והפלד הזה, הפגר-מת הזה, מדבר על "גוש אמונים". אוי ואבוי לנו שבכנסת הזאת יש בוגדים כאלה. עוד יהודי ועוד יהודי, ולפני שעה קלה מצאו מטען צד בשכם. והכנסת עובדת, אין עבודה ואין כנסת, ואין ממשלה, ואוי ואבוי לעם הזה.

עבודת הכנסת - אילו היתה זאת כנסת העובדת עבודת ה', עבודת העם, היתה היא מזדרזת לכנס ישיבת חירום היום וזועקת עד השמים. במקום זה בעוד שעה נשב פה, זוללים וסובאים בסעודה לכבוד הכנסת העובדת.

עבודת הכנסת - אילו היתה זאת כנסת ישראל, כנסת יהודית, היה הבית הזה קם בשצף-קצף ומביע אי-אמון מוחלט בממשלה האומללה הזאת, חסרת האונים, הכובלת את צה"ל, ההופכת את צה"ל לשק-אגרוף. דיברתי היום עם איש משמר הגבול מדהיישה, הוא בכה לפני ואמר: לא נותנים לנו, לא נותנים לנו, מה יהיה פה. אכן, מה יהיה פה?

עבודת הכנסת - איך אפשר לדבר על עבודת הכנסת כאשר יושבים בה ערבים שונאי ישראל, אנטי-ציונים, השואפים לחסל את המדינה היהודית, ויהודים כאלה מגינים עליהם. שוויון זכויות - כדי לחסל את המדינה, מגיע להם שוויון. איך אפשר לדבר על הכנסת כאשר יושבים בה המתייוונים, המתגויים, השרידים, וממלאים את חללה בשנאה ובשטנה נגד קודשי ישראל ונגד צה"ל. למעשה, עצם השם כנסת הוא לעג לרש, כביכול השם הזה בא כהמשך לשם אנשי כנסת הגדולה. איזה הבדל: יהודים קדושים וטהורים, טובים, עזרא ונחמיה; במקום זה - טובי. לעג לרש, יהודים.

אין לי לא חשק ולא זמן לדבר היום. שנדע, אם אנחנו רוצים לשבת פה בעוד ‎20 שנה, בכנסת ישראל, היום, היום צריך לחשוב על מה יהיה.