• דף הבית >
  • ספרים >
  • נאום בעת הדיון על הודעת הממשלה על המצב המדיני ד' תשרי תשמ"ז (7.10.86)

נאום בעת הדיון על הודעת הממשלה על המצב המדיני ד' תשרי תשמ"ז (7.10.86)

נאום בעת הדיון על הודעת הממשלה על המצב המדיני ד' תשרי תשמ"ז (7.10.86)

נאום בעת הדיון על הודעת הממשלה על המצב המדיני
ד' תשרי תשמ"ז (7.10.86)

כבוד היושבת-ראש, כנסת נכבדה, כתוב: "ואת החזיר הזה, כי מפריס פרסה הוא". אמרו חז"ל: "מה חזיר, בשעה שהוא רובץ מוציא טלפיו ואומר: ראו שאני טהור". סמל הצביעות. והנה עולה לבמה היום ראש הממשלה, "כי מפריס פרס הוא", מוציא את טלפיו, מתגאה ומכריז: ראו איזה מצב מדינה טהור. ראו שאני טהור. אך הפרס אינו טהור, לא העוף שנאמר בחומש, ולא זה שעלה לבמה היום והוציא את טלפיו.

"ראו שאני טהור". על זה נאמר במשלי: "דור טהור בעיניו ומצואתו לא רוחץ".

עומד כאן ראש ממשלת ישראל ומצייר לפנינו תמונת מצב, תמונה של מדינת ישראל, ביום ד' בתשרי התשמ"ז, ואני מסתכל מסביב ושואל: היכן הוא נמצא? זה המצב בישראל? זאת התמונה במדינת היהודים היום? היכן הוא נמצא, באלכסנדריה עם המצרי שלו? במרוקו, בבית צדיק "חסן" רב? ראש הפרסות גילה טפח וכיסה אלפים ורבבות.

האם ברצונכם לדעת מה באמת קורה היום במדינת מפריסי הפרסה? האזינו ואדברה וישמעו היהודים אמרי פי.

בואו נדבר על הדברים החיוניים שהם בנפשנו, שעליהם לא דיבר כלל וכלל מר פרס, בואו נדבר על המציאות של אסון לאומי הממשמש ובא, חס ושלום, ושבזה לא נגע מוציא הטלפיים.

המציאות של המדינה הזאת היא דור צעיר חילוני, שנרצח על-ידי הממשלות האלה, דור חסר כל רגש של יהדות וציונות ושאיפה רוחנית, דור שהודות לחילוניות העקרה, הריקה מכל תוכן מהותי, רודף תענוגים וגשמיות וחיי הבל ואנוכיות. נערים יהודים דוקרים אחד את השני בסכינים, מכורים לסמים קשים ונוראים, שתויים ושיכורים, מתאווים למין ולפורנוגרפיה, בזים ליהדות ולציונות גם יחד, כאשר עיניהם נשואות לירידה מן הארץ, לחיות בבוורלי-הילס, להשתולל בטיימס-סקוויר, ארצות דאלאס ודינסטי, ותאווה וחמדה ומין וכסף, וכסף וכסף. על זה לא שמענו מפי מפריס הפרס, אך על כיעור זה ניצחת שנתיים, מר פרס - למנצח מזמור לשמעון.

והמציאות של המדינה היא פחד. כן, פחד. לא רק פחד של החיילים היהודים לתפוס טרמפים בלילה בכבישי המדינה היהודית. הם זוכרים את משה תמם, שאלתיאל עקיבא, דוד בוקרה, דוד ברומברג ועוד וכהנה וכהנה. לא, פחד הרבה יותר רחב.

האם מר מר פרס היה לאחרונה בשכונת-שפירא, שכונת-שפירא בתל-אביב, שלשם עלו והתיישבו אלפי יהודים ספרדים? היום פחד שורר שם. פחד. יהודים בורחים משם מפחד הגוי, ממש כמו במרוקו, בסוריה, בברוקלין. פחד הערבים המתגוררים שם, רובם בניגוד לחוק, כי הרי רובם באים מעזה, ולפי החוק ערבי מהשטחים חייב לצאת מהקו הירקרק עד שעה אחת בלילה. אבל לית דין ולית בר-לב. וחתיתם פרוסה על כל השכונה. מכות, סמים, זונות יהודיות בתל-אביב ובחליסה בחיפה, גם שם וגם בלוד וברמלה ובעכו.
יהודים עלו ארצה מתוך אשליה שמקימים כאן דור גאון ונדיב ואכזר. נשאר רק האחרון.
אכן, הקמנו דור אכזר. נשים מפחדות לצאת שם מהבית בערב. מי מדבר על זה? למי זה אכפת? "להיות עם חופשי בארצנו". ועל כיעור זה ניצחת, מר פרס. למנצח מזמור לשמעון.

המציאות היא ילודה עצומה של ערבים, לא דיברנו על זה, ילודה המאיימת על הרוב היהודי, על המדינה של היהודים. לערבים - ילדים; ליהודים - הפלות. בגליל כבר
"נתברכנו" היום ברוב ערבי. כבר היום קשה למצוא בוודי-ערה יהודים. במשולש אפשר
"ליהנות" ממדינת פלשתין זוטא: טייבה, טירה, בק'ה, כפר-קסם. ואגב, רוצחי החיילים תמם ועקיבא היו ערבים מכפר-קסם ומבק'ה.

אדוני מפריס הפרסה, כאשר לערבים ילדים בזכות ההמחאות של הביטוח הלאומי -
-

היו"ר ח' גרוסמן:
----------------
אני מנסה שלא להפסיק אותך, אני עושה מאמצים שלא להעיר לך על ביטויים שלך, אבל אני מבקשת ממך.

מאיר כהנא (תנועת כך):
---------------------
שמעתי.

- - - כאשר היהודים אינם פרים כי אם רבים, כאשר עלייה מהגלות היום היא בגדר לעג לרש, והירידה אינה הופכת למבול רק בזכות מכסת ההגירה של ארצות המערב, הייתי רוצה שראש הממשלה, שכבר ברח, יהיה כאן כדי לענות לי תשובה קטנה, לא תשובה גזענית, תשובה הלכתית וציונית והגיונית: במדינה הזאת, היהודית, הציונית של הרצל, כמה ערבים יהיו פה בעוד עשר שנים כאזרחים, כמצביעים? הם כולם אנטי-ציונים, וכל הכבוד להם, מי מצפה מערבי שיהיה ציוני? כמה יהיו פה? כמה יישבו בוועדת החוץ והביטחון כאן? האם זה בכלל מדאיג אותנו?

אין שלום ולא יהיה שלום, וההתרפסות - מלשון פרס - לפני המצרים, חוסיין וחסן, דבר שהביא לדחיית הלוויה של יהודי שנרצח בעזה בגלל טקס מביש לכבוד מלך מפוקפק, לא תעזור לכם. הערבים המתונים כביכול צוחקים ממך, מר פרס, המדבר על פלשתינים אותנטיים. כולם אותנטיים, וכולם רוצים בחיסולה של המדינה, זה במלחמה וזה בוועידה בין-לאומית.

שיתוף הפעולה עם הערבי חוסיין הוא בגדר בגידה בארץ-ישראל. הבנק בשכם, ראשי הערים באל-בירה, בחברון וברמאללה, הקפאת ההתנחלויות, כל אלה הם תהליך של הקמת תשתית של מדינת פלשתין על אדמות הקודש של ארץ-ישראל.

אדוני מפריס הפרסה, דע, העם לא ייתן לך.

היו"ר ח' גרוסמן:
----------------
ביקשתי ממך שלא להשתמש בביטוי הזה.

מאיר כהנא (תנועת כך):
---------------------
שמעתי, שמעתי. מותר לי.

היו"ר ח' גרוסמן:
----------------
אתה צריך להביא בחשבון את ההערות שלי.

מאיר כהנא (תנועת כך):
---------------------
אני מביא את זה בחשבון, תמיד.

היום, כאשר עם ישראל עומד בין כסה לעשור, בעשרת ימי תשובה, עלינו להודות על חטא, להכות על חטא.

היו"ר ח' גרוסמן:
----------------
אדוני, אני מבקשת ממך לסיים.

מאיר כהנא (תנועת כך):
---------------------
אני כבר מסיים. מדינת ישראל עומדת היום לפני סכנה פיסית של ערבים מבחוץ ומבפנים, סכנה הגדלה מדי יום. היא עומדת לפני סכנה של שואה רוחנית. נוער בורח, בורח, ריק מכל שמץ של ציונות.

כדי למנוע את האסון ואת השואה, חס ושלום, עלינו לאמץ תוכנית יהודית אמיתית: חינוך יהודי בכל בית-ספר, גאווה לאומית, שכל ילד יקום ויגיד בכל בוקר "אשרינו מה טוב חלקנו שאתם יהודים"; החלת הריבונות היהודית על כל שטחי ארץ-ישראל; חזרה בתשובה, קבלת עול מלכות שמים, אמונה וביטחון באלוקי ישראל; והעברת הערבים מהמדינה לארצותיהם.