• דף הבית >
  • ספרים >
  • נאום בעת הדיון על הצעות להביע אי אמון לממשלה - פרשת הסגרת נקש. ז' כסלו תשמ"ז (9.12.86)

נאום בעת הדיון על הצעות להביע אי אמון לממשלה - פרשת הסגרת נקש. ז' כסלו תשמ"ז (9.12.86)

נאום בעת הדיון על הצעות להביע אי אמון לממשלה - פרשת הסגרת נקש. ז' כסלו תשמ"ז (9.12.86)

נאום בעת הדיון על הצעות להביע אי אמון לממשלה - פרשת הסגרת נקש.
 ז' כסלו תשמ"ז (9.12.86)

כבוד היושב-ראש, כנסת נכבדה, נקש  - עוכרי ישראל מתפרצים בזעם, חמתם על ראשם בוערת בהם, מייללים כתנין, חורקים שיניים בתסכול פתולוגי, כמו שנאמר: "רשע יראה וכעס, שיניו יחרוק ונמס".

כנופיית השמאלנים, חבורת הרשעים המרושעים שהשתלטו על כלי התקשורת במדינה, האינטלקטואלים-כביכול העלובים, ממש יוצאים מגדרם כי תאוותם הזדונית להסגיר יהודי לגויים עומדת בסכנה.

ברצוני לברך את שר המשפטים על אומץ לבו. ברוך תהיה שלא נכנעת ללחצם של עוכרי ישראל. עומדים לא רק נגד נקש, כי אם נגד המושג של עם יהודי מיוחד, נרחב, סגולה וקדוש. לשר שריר יש רק לומר: "השם עמך גיבור החיל, לך בכוחך זה", אהבת היהודים, "והושעת את ישראל". אני מקווה שתשכיל לטפל בפרקליטי המדינה השמאלנים שבזו לחוק והעזו לאיים שלא יופיעו בבג"ץ להגן על עמדת שר המשפטים. יש לבדוק אם אנשים אלה לא עברו עבירה פלילית.

שנית, שיידעו ויבינו הערב-רב אשר בתוכנו את העמדה היהודית לגבי הסגרת יהודים לגויים. בגמרא, במסכת בבא מציעא, מספרים על רבי אלעזר בן שמעון שתפס גנבים יהודים ומסר אותם לרומאים. שלח לו רבי יהושע בן קרחה וכך אמר לו: "חומץ בן יין" - כלומר רשע בן צדיק, ביטוי מאוד מציאותי היום - "עד מתי אתה מוסר עמו של אלוקינו להריגה? ענה לו רבי אלעזר: קוצים אני מכלה מן הכרם. שלח לו רבי יהושע: יבוא בעל הכרם ויכלה את קוציו". כלומר, איך אתה מוסר יהודים, עמו של אלוקינו, לגויים? ואם קוצים הם, אם רשעים הם, יבוא הקדוש-ברוך-הוא בעל הכרם וידאג לכלותם. אבל אתה, היהודי, לך אסור למסור יהודי לגוי. זאת הלכה וכך פסק הרמב"ם הנשר הגדול, והגזען על-פי בית הלל שלמה, ב"יד החזקה" שלו - - -

היו"ר א' נחמיאס:
----------------
מדוע אתה צריך לפגוע ביושב-ראש הכנסת?

מאיר כהנא (תנועת כך):
---------------------
כי הוא פגע ברמב"ם.

היו"ר א' נחמיאס:
----------------
אתה עורך-דין של הרמב"ם? אתה מייצג את הרמב"ם? אתה רחוק מלייצג את הרמב"ם.

מאיר כהנא (תנועת כך):
---------------------
אני מגן עליו, אני נושא כליו. הרמב"ם פסק כי אסור למסור יהודי לגוי: "ואפילו היה רשע ובעל עבירות - - - וכל המוסרו ביד גויים, בין בגופו, בין בממונו, אין לו חלק לעולם הבא". ומוסיף הרמב"ם: "מותר להרוג המוסר בכל מקום, ואפילו בזמן הזה, שאין דנים דיני נפשות". מקור ההלכה של הרמב"ם הוא במסכת בבא קמא, בדף קי"ז, שם הרג אמורא מסוים מוסר. שמו של האמורא ההוא היה רב כהנא.

אנו לא חייבים אפילו נימה של התנצלות לצרפתים, שסירבו להסגיר לידינו את אחד מראשי הטבחים של אש"ף, אבו-דואד - - -

קריאה:
------
אבו-דאוד.

מאיר כהנא (תנועת כך):
---------------------
דואד, דאוד, מה זה חשוב, זאת נבלה וזאת טרפה.

אין לנו אפילו הרהור של רגש אשמה כלפי הצרפתים התומכים בשונאינו הערבים.
לא רוצים שמדינת ישראל תיהפך למקלט לפושעים? בבקשה, שיעבירו חוק שלפיו נוכל לשפוט פושע יהודי כאן. אך למסור יהודי לגויים - לעולם לא.

ועכשיו לנושא השני שהעלו עוכרי ישראל כאן היום. צה"ל, צבא הכיבוש, הצבא המדכא, הרג ערבים מסכנים, סטודנטים חפים מפשע, נקיים מכל חטא. תיפח נפשם, ייפחו עצמותיהם של שונאי ישראל אלה.

שחברי כנסת ערבים מתבטאים ככה, מילא, לא ניתן לצפות מאלה עמדה אחרת. אבל הבחילה, הרגשת הקאה, נובעת מקיומם של יהודים, זרע הערב-רב, החותרים תחת ביטחונה, ולמעשה תחת קיומה של מדינת היהודים.

ארץ-ישראל כולה, לרבות יהודה, שומרון, עזה, הגולן וכל שאר השטחים שעדיין לא שוחררו, ארץ-ישראל כולה שייכת אך ורק לעם היהודי, ואין לערבים שבתוכה שום בעלות עליה.

הציונות האמיתית, שלמעשה היא היהדות האמיתית, דורשת החלת ריבונות היהודים על כל שטח ושטח של ארץ-ישראל שבידינו. הקדוש-ברוך-הוא בורא העולם, בעל-הבית של העולם, קבע שהארץ הזאת, ארץ הקודש, תהיה ארצו הנצחית של עם הקודש, עם ישראל. היא שייכת ליהודי שגר במוסקבה, או בלונדון, או בדמשק, ואינה שייכת ללא-יהודי שגר בנצרת, או ברמאללה או בטייבה.

הסטודנטים הערבים משני צדי "הקו הירוק" מתנגדים כולם לציונות ולקיומה של מדינה ציונית יהודית. הם שונאים את מדינת ישראל ורואים בה נטע זר אימפריאליסטי שיש לעוקרו מהשורשים.

לפני שנה עמד כאן שמעון פרס ושיבח את עצמו. בשנת ‎1948, כך אמר פרס, רוב ערביי ישראל היו אנאלפביתים. היום - אמר גאון המערך - ‎4000 ערבים לומדים באוניברסיטאות במדינת ישראל. הו-הא, לא ידעתי אם לצחוק או לבכות. הוא מתפאר בזה שאנחנו בנינו דור חדש של ערבים משכילים, שהם יהיו ראשי המורדים נגד המדינה הזאת.
המהפכה לא תבוא מאיזה פלח מסכן בגליל, כי אם מבנו, עורך-דין שלמד באוניברסיטה כאן בירושלים, או בתל-אביב, בחיפה, או בבר-אילן.

האוניברסיטאות ביהודה, בשומרון ובעזה הן מוקדי התסיסה הלאומית, הפעילות העוינת, מרכזי אש"ף והמוסלמים הקיצונים. תחת הירדנים לא היתה קיימת אוניברסיטה אחת, כי ערבים יודעים ומכירים ערבים. רק תחת הצמד-חמד מערך וליכוד הקמנו אנחנו לא פחות משבע אוניברסיטאות.

אין פתרון לשנאת הערבים למדינת היהודים, אין. גם חבש וגם ערפאת וגם חוסיין וגם תופיק טובי וגם מחמד ותד, איש איש בדרכו שלו, רואים במדינה הזאת מדינה גזענית, מדינה זרה, מדינה ששדדה את אדמות הערבים. היא שדדה את אדמות הערבים בחיפה, ביפו, וכן, טדי קולק, בירושלים המזרחית והמערבית.

אתם לא רוצים להרוג את הערבים? גם אני לא. אך יותר מזה, אני אדאג לזה שהערבים לא ירצחו יהודים.

על הממשלה לאמץ תוכנית ברורה: א. לסגור לצמיתות את האוניברסיטאות ביהודה, בשומרון ובעזה, ולהטיל על כל ערבי הלומד באוניברסיטה כאן במדינה שבועת אמונים למדינה היהודית. לא לישראל, למדינה היהודית. ואם לא, שילמד בפקיסטן; ב. לקבוע שכל ערבי שמשתתף בפעולה עוינת הכוללת הפגנות אלימות נגד צה"ל יגורש מגבולות ארץ-ישראל; ג. להחיל מייד את ריבונותו של העם היהודי על יהודה, שומרון ועזה; ד. לחזק את ידיהם ואת רוחם של כוחות הביטחון. חיילי צה"ל, המסר מגיע אליכם: אל תישברו. אל תיכנעו ללחץ השמאלנים וכלי התקשורת. המשיכו לירות. המשיכו לירות במתפרעים המסכנים אתכם. אבנים הן נשק, הן ממיתות. תשאלו את משפחת אסתר אוחנה השם ינקום דמה שנרצחה באבן מידי ערבי.

כל זה עד אשר תגיע בעזרת השם תנועת "כך" לשלטון ותפתור את הבעיה על-ידי העברתם של שונאינו לארצותיהם.

היו"ר א' נחמיאס:
----------------
תודה לחבר הכנסת מאיר כהנא. בבקשה לצלצל, נמתין מעט עד שייכנסו החברים.

מאיר כהנא (תנועת כך):
---------------------
אתם צמאים לדם.

צ'רלי ביטון (החזית הדמוקרטית לשלום ולשוויון):
---------------------------------------------
שרץ מטורף.

מאיר כהנא (תנועת כך):
---------------------
בוגדנים כאלה.

רן כהן (התנועה לזכויות האזרח ולשלום):
-------------------------------------
שונא ישראל שכמוך. שונא אדם, חלאה.

מאיר כהנא (תנועת כך):
---------------------
להם מותר. להם מותר, נכון?