• דף הבית >
  • ספרים >
  • נאום בעת הדיון על הצעות לסדר היום - אירועי הימים האחרונים בירושלים ביהודה ושומרון וברמת הגולן. כ"ו שבט תשמ"ז (25.2.87)

נאום בעת הדיון על הצעות לסדר היום - אירועי הימים האחרונים בירושלים ביהודה ושומרון וברמת הגולן. כ"ו שבט תשמ"ז (25.2.87)

נאום בעת הדיון על הצעות לסדר היום - אירועי הימים האחרונים בירושלים ביהודה ושומרון וברמת הגולן. כ"ו שבט תשמ"ז (25.2.87)

נאום בעת הדיון על הצעות לסדר היום - אירועי הימים האחרונים בירושלים ביהודה ושומרון וברמת הגולן.
כ"ו שבט תשמ"ז (25.2.87)

כבוד היושב-ראש, כנסת נכבדה, אין קיימת כלל וכלל סכנה למדינת ישראל מצד הערבים. קיימת סכנה לקיומם של המדינה והעם היהודי שבה דווקא מיהודים כגון לא מעט מאלה היושבים בבית הזה. אש"ף ושאר שונאי ישראל מהווים סכנה לאין שיעור פחות גדולה מכנופיית הסופרים, האמנים ואנשי רוח למיניהם, אנשי טלוויזיה, רדיו, חברי כנסת, האחוזים במחלת האיידס היהודית, קרי: רגשות אשמה פתולוגיים, שנאה עצמית חולנית.

אלה המאמצים את עמדת הערבים בכל נושא ונושא, אלה הבוכים את דיכוי העם הערבי כביכול, אותו עם של "איטבח אל-יהוד", לשחוט את היהודים; אלה המייללים על רצח, רצח כביכול של סטודנטים ערבים חפים מפשע בביר-זית, כשלג ילבינו. אותם סטודנטים הצמאים לדם יהודי, הצועדים חופשי בביר-זית כשבידיהם לפידים בוערים ודגלי אש"ף, ובפיהם קריאות למאבק מזוין נגד הציונות והמדינה הציונית, אלה המקרקרים על גזל אדמות הערבים, כאשר קיבוציהם וכפר האמנים עין-הוד יושבים על אדמות שמהן גורשו ערבים. אלה המגנים מדי יום את הגזענות ודורשים למחוק כל הבדל חוקי-לאומי בין יהודים לערבים, ובכך מבטיחים את שקיעת חמתה של המדינה הציונית, הם הם השמאלנים המתייוונים, העומדים כחומה בצורה להגנת הערבים המתפרעים, הרוגמים באבנים יהודים, בהם כוחות הביטחון, הזורקים רימונים על חיילים, על חיילי משמר הגבול, הטומנים מטעני מוות באוטובוסים ובשווקים, השותפים בחוסר סבלנות לאותו יום גדול של "איטבח אל-יהוד", השמדת מדינת היהודים.

הערבים ביהודה ובשומרון ובגולן תפסו היום ביטחון עצמי, עזות מצח. הם אינם נרתעים היום מלתקוף חיילים ואנשי משמר הגבול. הם פשוט לא מפחדים היום. ילדים קטנים צוחקים מאתנו. נשים לועגות לנו. ולמה? כי הם יודעים שידיהם של כוחות הביטחון כבולות. אני משרת בצה"ל, אני יודע. הוראות מטומטמות: אם עושים את זה, אסור לך לעשות את זה. החייל הפשוט נרתע. הוא יודע איך לשים קץ, הוא יודע. "כסאח" עליהם. אלא מה? הוא יודע שאם את זה הוא יעשה, יעמידו אותו לדין. החיילים נרתעים משום שהממשלה נרתעה, וזה ניצחונם של מחנות התבוסתנים, השמאלנים, תוקעי הסכין בגבה של המדינה.

אחרי כל פעולה של צה"ל, שהיא שפויה ונורמלית, קמה מייד צעקה מכוונת וממולחת מהטלוויזיה שלנו, מהרדיו שלנו, מהעיתונות שלנו - כובשים אנחנו. נאצים אנחנו. חטאנו, עווינו, פשענו. זה כוחו של המחנה התבוסתני.

אם נמשיך כך, נהרוס את רוחם של חיילינו. נקים במו ידינו צבא שמצד אחד לא נותנים לו להגן על עצמו, ומצד אחר הוא יהיה יותר ויותר מסופק בצדקת דרכו, בזכותו על הארץ. יהודים יסרבו לשרת בשטחים, יהודים יברחו מכאן, ימצאו את מקומם בלוס-אנג'לס.

לפנינו תופעה הולכת וגוברת של אזרחים ישראלים ערבים המשתתפים במהומות. תפסו ערבים כאלה בבית-לחם. תופעה של ערבים ישראלים אזרחים שרצחו חיילים - משה תמם, השם ינקום דמו, חייל שנרצח על-ידי ערבים מבקה-אל-ע'רביה במשולש. שאלתיאל עקיבא, חייל, השם ינקום דמו, שנרצח על-ידי ערבים ישראלים אזרחים מכפר-קסם.

ערבים אלה מתגדלים בכמות ובאיכות. זה לא אותו דור שהיה פעם. זה לא אותו דור של אנאלפביתים, של מוכתר שבעד בצע כסף הוא הולך עם מפא"י. זה לא כך היום. היום יש להם גאווה לאומית. הם הולכים היום עם רק"ח, עם מיעארי.

לעולם לא נשכח מה עשו לנו ערביי הארץ הזאת לפני שהיה פה כהנא המסית, הפאשיסט, הגזעני, מה עשו לנו לפני שכלל לא היתה לנו מדינה? יושב פה אדם, סגן יושב-ראש הכנסת, מצפת. הוא יודע מה עשו לנו בצפת בשנת התרפ"ט, ‎1929. מי הסית אותם אז? רצחו יהודים בדם קר. למה? כהנא היה פה? עדיין לא נולדתי.

רבותי, אנחנו חייבים לקבוע לעצמנו עובדות שנאמין בהן אמונה שלמה. אין עם כזה בשם פלשתינים, לא קיים. אין פלשתין. יש ארץ-ישראל, ללא בושות. לנו הזכות להיות כאן. להם יש ‎22 מדינות, כן תרבינה, שיחיו שם בשלום, בשלווה, באושר ובעושר. אבל לנו יש רק אחת, וגם את זו הם לא מוכנים לתת לנו. שלא נשכח את כל ההבל הזה של מתונים וקיצוניים. אין ערבי מתון. דו-קיום - נחיה בדו-קיום אתם. אני מסתכל על מה שמתרחש היום כל יום בביירות. איזה דו-קיום יש שם בין סונים לשיעים לדרוזים לנוצרים לפלשתינים ול"חיזבאללה"? איזה דו-קיום?

מה יעשו לנו? מה יעשו לנו אם נשמע לאלה? רבותי, אנו חייבים לסגור מייד את כל הקמפוסים והאוניברסיטאות ביהודה ושומרון. תחת חוסיין לא היתה אוניברסיטה אחת, הוא היה פיקח, הוא ידע, הוא ערבי והוא מבין ערבים. גם אני. לסגור אותן. באזור ‎X, אם יש שם איזו מהומה, התקפה - לגרש את כל היושבים באותו אזור. את זה הם מבינים.

ולסיום, עוד משפט אחד: קמו פה אנשים וטענו שאין פתרון. אין? תארו לעצמכם רבותי, לו היו הערבים בשטחים שומעים ששר הביטחון הוא כהנא, איזה פתרון היה.