• דף הבית >
  • ספרים >
  • נאום בעת הדיון על הצעות לסדר היום - חיזוק אש"ף ט"ו תמוז (22.7.86)

נאום בעת הדיון על הצעות לסדר היום - חיזוק אש"ף ט"ו תמוז (22.7.86)

נאום בעת הדיון על הצעות לסדר היום - חיזוק אש"ף ט"ו תמוז (22.7.86)

נאום בעת הדיון על הצעות לסדר היום - חיזוק אש"ף
 ט"ו תמוז (22.7.86)

אדוני היושב-ראש, כנסת נכבדה, מי עיוור כי אם עבדי יעקב, או לצערי, שר הביטחון.

צורך דחוף לפעול לחיזוק מתנגדי אש"ף? חברי הכנסת, קיים צורך דחוף לפעול לחיזוק מתנגדי טמטום המוח, הטירוף הלאומי, העיוורון הממלכתי - דברים המובילים להתאבדות לאומית, דברים הבאים לידי ביטוי בנסיעתו האומללה של ראש הממשלה. כולם נוסעים. שולמית אלוני המתייוונת נוסעת ליוון - מתייוונים ליוון. אסון. ראש הממשלה - לחסן. חוששני שנסיעה זו תהיה התחלתה של עוד פרשה של בכייה לדורות, הפקרת אדמות ארץ-ישראל.

ערבים קיצוניים מול ערבים מתונים? אין ערבים קיצוניים. אין ערבים מתונים.
ערפאת מול חוסיין? זו נבלה וזו טרפה. מתונים? חוסיין הוא מתון? כמה יהודים גרים היום בירדן? וכי מותר ליהודי לגור היום בירדן? אם זה מתון, אוי ואבוי לנו.

בשנת ‎1967 פתח המתון הזה במלחמה, אותו מתון שהיום אומר שלא יהיה שלום אלא אם כן תחזירו את מזרח-ירושלים. למי היתה שייכת מזרח-ירושלים בשנת ‎1967? להדסה?
לחוסיין, והוא פתח במלחמה. למה? למה? מי שיש בידו מזרח העיר ופותח במלחמה ייתכן שהוא רוצה את מערב העיר, ואת תל-אביב ואת חיפה. מתונים. מטופשים. אין ערבים קיצוניים ומתונים. יש ערבים פיקחים וטיפשים. הטיפש אומר בדיוק מה שהוא חושב - לחסל את ישראל: סוריה, אש"ף, לוב. הפיקחים רוצים בדיוק אותו דבר, אלא מה? הם פיקחים, הם יודעים שבמלים יפות, טובות, ניתן להם את הכול. הפיקחים האלה הם מסוכנים לנו פי אלף מהקיצוניים כביכול, כי הם פותחים פתח, פתחון-פה לשריד שהוא פי אלף מסוכן יותר מכל ערבי.

שנית, הערבים בשטחים, ביהודה, בשומרון ובעזה תומכים בערפאת, תומכים באש"ף. הערבים באום-אל-פחם, בסח'נין תומכים בערפאת. הערבים בכנסת תומכים בערפאת. ירדן? מתונים? חסן?

רבותי, אני מתחנן לפניכם: בואו נשים קץ לזה, לטירוף הזה. הערבים כולם, כולם שואפים להגיע לאותו יעד, לאותו סוף - הקץ למדינת היהודים, ומשום כך אי-אפשר להצביע לא בעד ההצעות של חברי הכנסת ולא בעד ההצעה של שר הביטחון.