• דף הבית >
  • ספרים >
  • נאום בעת הדיון על הצעות לסדר היום: אימונים בנשק של בני נוער ממחנות "כך" כ"ט אב (24.8.87)

נאום בעת הדיון על הצעות לסדר היום: אימונים בנשק של בני נוער ממחנות "כך" כ"ט אב (24.8.87)

נאום בעת הדיון על הצעות לסדר היום: אימונים בנשק של בני נוער ממחנות "כך" כ"ט אב (24.8.87)

נאום בעת הדיון על הצעות לסדר היום: אימונים בנשק של בני נוער ממחנות "כך"
כ"ט אב (24.8.87)

כבוד היושב-ראש, כנסת נכבדה, מה נאמר, מה נדבר? איך נוכל להודות לחייקלה גרוסמן ולמכבש השמאלני על הפרסומת האדירה ועל המנדט הנוסף שנתנו לתנועת "כך" באווילותם האדירה? בזכות חיה והבהמות של השמאל נוצרו מקייטנה קטנה מחתרת, בסיס צבאי, כוח אדיר, כאשר רוב העם הבריא והשפוי צחק מהם, הזדהה עם הקייטנה ונהנה מהעובדה שסוף סוף קמה תנועה יהודית המבטיחה לעם ישראל נוער שפוי ויהודי גאה ומדינה יהודית שפויה וגאה.

באמת, איזה נוער אדיר היה בקייטנה של תנועת "כך": בניגוד לנוער המסכן, המבולבל והמתבולל של "השומר הצעיר", ר"צ והנוער העובד, האובד, נוער ריק מכל תוכן יהודי וציוני, שאינו מסוגל להסביר לעצמו מה זה יהודי ולמה בכלל להיות יהודי, שמוכן להתחתן עם איזו שיקס'לה, עם איזו גויה ולרדת מן הארץ לאנגליה, לגרמניה, ללוס-אנג'לס. נוער שאינו מסוגל להתמודד עם המושג של מדינה יהודית כאשר מלמדים אותו על שוויון מלא בין יהודים לערבים. נוער שיורק לתוך קברותיהם של אבותיו כאשר הוא דורס את השבת, את המצוות, את קודשי ישראל. נוער שהוא קורבן; קורבן על המזבח החילוני של שמאלנים שפשטו את הרגל, שונאי ישראל, עוכרי היהדות. נוער שאינו בטוח בצדקת המאבק הציוני ובזכותו להיות כאן בארץ, ומשום כך עוד יסרב לשרת בצה"ל, בשטחים הכבושים. אך נוער "כך" - גאווה לאומית, כבוד יהודי, מאמין באמונה שלמה שעם ישראל הוא אכן עם נבחר ועם קדוש, עם אלוקי.

היו"ר ד' בן-מאיר:
-----------------
מה אתה מציע, חבר הכנסת כהנא? כבר עברו שלוש הדקות.

מאיר כהנא (תנועת כך):
---------------------
מייד אציע. אין לו שמץ של ספק שהארץ הזאת כולה שלנו, רק שלנו. נוער שהולך עם אלוקי ישראל ועם עם ישראל.

חייקלה המסכנה, איך נוכל להודות לך ולטיפשים השמאלנים הבונים אותנו מדי יום? רק בדרך אחת - אני מזמין את כל הנוער של "השומר הצעיר", נוער יהודי, לקייטנה של תנועת "כך".

בזאת אני מבקש להוריד את ההצעה מסדר-היום ולהזמין את אנשי ה"שמוצניקים" לקייטנה של "כך".