נאום בעת הדיון על חוק הבחירות לכנסת. י"ב תמוז תשמ"ח (27.6.88)

נאום בעת הדיון על חוק הבחירות לכנסת. י"ב תמוז תשמ"ח (27.6.88)

נאום בעת הדיון על חוק הבחירות לכנסת.
 י"ב תמוז תשמ"ח (27.6.88)

כבוד היושב-ראש, כנסת נכבדה, בעיתון "הארץ" מהבוקר הופיע מאמר שבישר לנו, כי לא פחות מ-‎30% מהתושבים אוהדים את כהנא, כאשר ‎9% מהם יצביעו בעד תנועת "כך". הודעה דומה גם שודרה הבוקר ב"קול-ישראל".

אני רוצה להעמיד את כלי התקשורת על טעותם, כי הרי במדינה זו, מדינת האימים והאיומים עם המסורת הבולשביקית - רבבות על גבי רבבות אזרחים פשוט מפחדים להצהיר שהם יצביעו "כך". אבל אין כל קשר בין הפחד של האזרח להודות שאכן יצביע בעד כהנא לבין העובדה שאכן כך יצביע, שאכן יצביע "כך".

ומשום כך תנועת "כך", בעזרת השם, אכן מצפה להיות הסיעה השלישית בכנסת הבאה, ויתר על כן, לשון המאזניים. הפעם, בעזרת השם, לא תהיה ממשלה ללא כהנא. ואיזו ממשלה זו תהיה ליהודים ולערבים.

אה, מה רבו מעשיך ה'. ארבע שנים של בולשביזם כמשמעו, ארבע שנים שבהן המכבש השמאלני הרודני, המשתלט ברדיו ובטלוויזיה, מונע ממני, מחבר הכנסת בישראל, להופיע בתוכניות של כלי התקשורת הממלכתיים. ערבים מופיעים, צ'רלי ביטון מופיע, מאיר וילנר מופיע, כהנא - לא מופיע, וזה בניגוד להחלטה של בג"ץ. והתוצאה של החרם השחור הזה היא, שהיום מתפרסם בעיתון שכהנא יקבל ‎9%.

במשך ארבע שנים אחוזה כל מערכת הממסד אובססיה: כהנא. החל בנשיא, שכל ערב הולך לישון עם כהנא בראש, עד לדוור הראשי לשעבר, רובינשטיין, שדאג לכך שכהנא יצטרך להדביק בולים על הדואר שהוא שולח מהכנסת. כולם, הנשיא, הממשלה, כלי התקשורת, אנשי הרוח, ה"לופטמנצ'ן", המנגנון הממסדי כולו יצאו למלחמת חורמה נגד כהנא. והתוצאה - ‎9% לכהנא השנה. ועוד תראו איך יצביע דור שלם של בני נוער בעוד ארבע שנים.

ובכן, קם היום איש "התחיה" עם הצעה מסכנה. ההצעה הזאת הורתה בפחד מכהנא, בדיוק כמו הצעת החוק של גאולה כהן, ה"פסיונרה" של "התחיה", לאלץ את כהנא לוותר על האזרחות האמריקנית שלו. הם קיוו שאסרב, שאעדיף את האזרחות האמריקנית ולא את הכיסא בכנסת. חבל, גאולה, בעוד חודש אני עומד לוותר על האזרחות האמריקנית. כך שבעוד חצי שנה תראי לא רק את כהנא בכנסת, כי אם עוד עשרה כהנא.

משום כך, וכדי לענג את ממיתי החיים של "התחיה", הנני עומד כאן ומכריז כי תנועת "כך" תתמוך בשתי ידיים בהעלאת אחוז החסימה. וחבל שזה רק ‎5%.2. כי אילו העלו אותו ל-‎4%, גם אז היה כהנא פה, עם עוד עשרה כהנא.