• דף הבית >
  • ספרים >
  • נאום בעת הדיון על מושב חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית בניו-יורק כ"ה מרחשון תשמ"ח (17.11.87)

נאום בעת הדיון על מושב חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית בניו-יורק כ"ה מרחשון תשמ"ח (17.11.87)

נאום בעת הדיון על מושב חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית בניו-יורק כ"ה מרחשון תשמ"ח (17.11.87)

נאום בעת הדיון על מושב חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית בניו-יורק
כ"ה מרחשון תשמ"ח (17.11.87)

אדוני היושב-ראש, כנסת נכבדה, כנסת ישראל התכנסה היום לדון בעוון ובפשע של חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית, שהחליט להיפגש בקהילה קדושה ניו-יורק ולא בציון. בתוכנו יושבים אנשים הבוכים על כך שהשמנים מחוץ-לארץ החליטו לכנס ישיבה בניו-יורק. ומי יבכה, רבותי, על מאות אלפי הישראלים שבורחים מהארץ? שברחו מהארץ? מהם אחוז ניכר מהקיבוצים ומשאר מרכזי העיוות וההתייוונות, בגלל פשיטת הרגל של הציונות החילונית.

עוד כמה מאות אלפי בני נוער, תוצרת החינוך הישראלי המגוחך, חינוך הסרק של בתי-הספר החילוניים בארץ נושאים את עיניהם לניו-יורק וללוס-אנג'לס? חייבים אנחנו להודות יום יום להשם על המכסה האמריקנית המגבילה את כניסתם של ישראלים למדינת הזהב, כי אלמלא זו הרי מחצית אזרחי ישראל היו נהגי מוניות בניו-יורק.

ישיבת חבר הנאמנים משקפת את החלטת היהודי החילוני שם ובארץ, להשתקע בתוך סיר הבשר המלא והגדוש, והיא ביטוי לכישלון האידיאולוגי של הציונות החילונית. כמעט כל העולים ארצה, המעט שיש, דתיים הם. כמעט כל היורדים מהארץ, העולים במספרם על העולים בצורה משמעותית, חילונים הם, וזה אומר דורשני.

כמובן, אלה שעלו כאן לבכות את הטרגדיה של חבר הנאמנים החטיאו לגמרי את המטרה. כדרכם בקודש הם אחזו בטפל והניחו את העיקר. חבר נאמנים - למה הם נאמנים? לתורת ישראל? למסורת האלוקית? לעול מצוות? לעול מלכות שמים? הרי השמנים האלה הם דוגמה חיה ל"וישמן ישרון ויבעט". חבר הנאמנים? הרי הם חבר בועטים, חבר בוגדים, בוגדים בתורת השם, חבר פושעים האונסים על היהדות האמיתית ועל הציונות האמיתית של ישראל סבא.

חבר הבועטים מייצגים את המעמד העליון, עשירים, מיליונרים, הרפורמים והקונסרבטיבים המזייפים את היהדות, הסחטנים המאיימים על המדינה בסגירת ברזי הכסף אם תעז כנסת ישראל להעביר חוק מיהו יהודי המבוסס על ההלכה; ליצנים המחליטים שלא לתת כסף למוסדות שאותם הם מגדירים כאנטי-ציוניים. הציונים בניו-יורק ובבולטימור מגנים את האנטי-ציונים הגרים בירושלים, בארץ הקודש.

הם הם בעלי המאה, בעלי המאה שהישראלים כאן, אנחנו, הציניים, בגאוותנות טבעית, הסתכלנו עליהם כעל טמבלים שניתן להוליכם באף. הם ייתנו כסף ואנחנו נהיה בעלי הדעה. לא, רבותי, הם אינם טמבלים. הם הפכו לעסקנים די פיקחים ועיקשים. בעלי המאה הפכו לבעלי הדעה. ואתם, חברי הכנסת המסכנים, צועקים חמס.

קו משותף מקשר בין החילונים בארץ לבין עמיתיהם השמנים בחוץ-לארץ. שניהם פשטו את הרגל אידיאולוגית. שניהם אינם מסוגלים להסביר לבניהם ולבנותיהם, לנוער היהודי ולעצמם, למה להיות ציוני, למה לחיות בארץ, ולמה להיות בכלל יהודי.

הגולם קם על יוצרו. השמנים, המייצגים שם את המגזר הליברלי והסלון השמאלני, החליטו להזרים כספים מהמגבית היהודית לשכונות ערביות. בידי קטע מעיתון, מה"ניו-יורק טיימס" הדגול והמכובד. היהודים השמנים של המגבית בלוס-אנג'לס החליטו להזרים ‎10 מיליון דולר לערבים ביפו. ‎10 מיליון דולר של היהודים. יהודים תרמו מכספם. למי הם תרמו? האם לערבים בעג'מי, ביפו? שונאי ישראל. בניו-יורק שמעו השמנים על מה שמתרחש בלוס-אנג'לס, והנה הם החליטו להזרים ‎15 מיליון דולר לערבים בלוד, ערבים "טובים" משלנו.

רבותי, חבר הנאמנים הוא חבר חלם. הפרשה הזאת מסמלת ומשקפת את הבלבול הרעיוני וההתבוללות הנפשית של עם אומלל, עם עיוור, המודרך ומונהג על-ידי מנהיגים עיוורים. אין הבדל מהותי בין הנאמנים הבוגדים בניו-יורק לבין אלה בירושלים.
העם הזה נבוך הוא. המדינה נבוכה היא. אך יש תקווה. דור המדבר הזה, דור השמנים, שם וכאן בארץ - עובר. בעזרת השם הציונות האמיתית, היהדות האמיתית עולה ומתעלה, ועוד יישמע בסוכנות היהודית חבר נאמנים אמיתי, למען תורת השם ומדינת השם.