• דף הבית >
  • ספרים >
  • נאום בעת הודעת הודעת הממשלה על התכנית לייצוב המשק תמוז תשמ"ה (2.7.85)

נאום בעת הודעת הודעת הממשלה על התכנית לייצוב המשק תמוז תשמ"ה (2.7.85)

נאום בעת הודעת הודעת הממשלה על התכנית לייצוב המשק תמוז תשמ"ה (2.7.85)

נאום בעת הודעת הודעת הממשלה על התכנית לייצוב המשק
תמוז תשמ"ה (2.7.85)

מאיר כהנא (תנועת כך):
---------------------
אני מבקש לנמק הימנעות.
כבוד היושב-ראש, כנסת נכבדה, "אם תכתוש את האויל במכתש, בתוך הריפות, בעלי- לא תסור מעליו אולתו". אכן צדק החכם מכל אדם, והכנסת הזאת היא הוכחה גמורה לעיוורון, לאטימות, לאווילות של קציני סדום של מדינת ישראל. מכף רגל ועד ראש אין בה מתום.

המדינה מתמוטטת ומתפוררת לפנינו. וחבר כנסת אחרי חבר כנסת קם, נאם ודקלם, זעק והתריע, יעץ והמליץ "עצות-געבער" אחרי "עצות געבער" - וכולם טרחו והצליחו להוכיח שאכן צדק הפסוק - -"ככלב שב על קאו כסיל שונה באולתו". הן המחייבים את התוכנית הכלכלית הקלוקלת הזאת והן השוללים אותה, לא יצליחו להבריא את המשק. אין להם פתרון כי אין להם מושג מה היא הבעיה היסודית.

אלו ואלו דברי זבחי מתים. אלו ואלו באים לידי שבועת שווא, ואיך אפשר להצביע בעד שקר לכאן ושווא לכאן?

כל הנאומים, מבול של מלים, ולא שמענו את המלה היחידה, את המושג היסודי, את המחשבה היהודית, שרק מהם תצמח הישועה. "ה' הקב"ה, חזרה בתשובה ודבקות למצוות וקבלת עול מלכותו".

מטורפים, מנהיגים שהוכו בסנוורים. "השרים ניבאו שקר וחברי הכנסת ירדו על ידיהם ומה תעשו לאחריתה"? גמדים, הממששים באפלה, ננסים לאין חזון. ובכן, "באין חזון ייפרע עם".

ימים שלמים, לילות תמימים לא ישנו אדריכלי התוכנית המסכנה הזאת, השכימו קום, איחרו שבת, התרוצצו בעצבנות כי הבית מתמוטט. "הוי עם נבל ולא חכם", "אם ה'
לא יבנה בית שוא עמלו בוניו בו - - -שווא לכם משכימי קום, מאחרי שבת, אוכלי לחם העצבים - - -". התוכנית הכלכלית הקלוקלת הזאת הוכנה בשבת - -

שר האוצר י' מודעי:
------------------
לא נכון, כמו כל תורתך.

מאיר כהנא (תנועת כך):
---------------------
- - נתבשלה בחילול שבת, ואתם מצפים ממנה לברכה?

הצלחתו וייעודו ועתידו של עם ישראל מותנים אך ורק בדבקותו לתורת ה', זה חוק הברזל של העם היהודי; חוק ולא יעבור, חוק שאין מנוס ממנו. מה יהיה אם ננוח ואם ננוע, אם נישקט ואם ניטרף, אם נישליו ואם נתייסר, אם נישפל ואם נרום - הכול תלוי במעשינו, בנאמנותנו לתורת ה'.

ברור שכופרים ואפיקורסים, בורים ועמי-הארץ, כגון אלה שהתנפלו על שר הפנים על קביעתו זו, לא מסוגלים להבין מאומה מזה.

אך דעו את האל של התוכנית הכלכלית. "אם בחקתי תמאסו, ואם את משפטי תגעל נפשכם - - - והכיתי אתכם גם אני שבע על חטאתיכם - - -"

מנהיגים המחללים את השבת בריש גלי; חזירים העולים על הבריקדות למען החזיר, כנסת ישראל המעודדת טומאה והתבוללות במאה דרכים, החל בסירוב לקבוע חוק מי הוא יהודי על-פי ההלכה ועד לתוכניות משרד החינוך להפגיש צאן קדושים עם גויים - - - קצין סדום, מכוער ומשונה מ"שינוי" המופיע בתוכנית אנטישמית ברדיו ולועג לקודשי ישראל - "העל אלה לא אפקד, נאום ה'"? עוונותיכם וחטאותיכם מנעו הטוב מכם.

אין סיכוי לתוכנית הזאת ואין סיכוי לכל תוכנית אשר איננה קובעת בכותרת "שובו בנים שובבים".