• דף הבית >
  • ספרים >
  • נאום בעת הצעה לסדר היום בענין הירידה מהארץ שבט תשמ"ה (20.2.85)

נאום בעת הצעה לסדר היום בענין הירידה מהארץ שבט תשמ"ה (20.2.85)

נאום בעת הצעה לסדר היום בענין הירידה מהארץ שבט תשמ"ה (20.2.85)

נאום בעת הצעה לסדר היום בענין הירידה מהארץ
שבט תשמ"ה (20.2.85)

מאיר כהנא (תנועת כך):
---------------------
אדוני היושב-ראש, כנסת נכבדה, האמת היא שהמספר המדהים של היורדים, כפי שהתפרסם, איננו משקף כלל וכלל את המציאות. אילו היו פתוחים לפנינו שערי מדינות, כמו ארצות-הברית, קנדה, אנגליה וכדומה, היו בורחים מכאן יהודים במספרים של מאות אלפים. אם כן, הציונות של היום עדיין נשענת על דבר אחד - מכסת ההגירה הקטנה שמעניקות מדינות המערב לישראלים המתאווים להגר.

עומדים כאן חברי הכנסת ושר הקליטה, ואין להם שום דבר יהודי להציע ליהודים.
ועומד כאן חבר הכנסת, שהיה בעבר קצין חינוך ראשי של צה"ל ומנתח את הבעיה וכולם מפגינים באופן ברור את פשיטת הרגל של מערכת החינוך בארץ, גם בצבא וגם אצל האזרחים, ואת תעודת העניות של השמאל הכושל, המבולבל והמתבולל.

כולם אטומים, לא מבינים כלום. ברור שאין להם לא תשובה ולא פתרון, כי הם במו ידיהם רצחו את החזון המיוחד של הציונות, את הסיבה היחידה להיות יהודי ולחיות כאן במדינה קטנה ומכותרת אויבים, במדינה שלעולם תהיה קטנה, ענייה ודלה מבחינת הגשמיות.

הרצחתם וגם באתם להחיות את המת? לא תוכלו, כי אתם גרמתם לתנאים שבהכרח מביאים לידי ירידה. למה משליכים יהודים מאחורי גבם את חזון הציונות, את מדינת היהודים? למה? כי באותו רגע שהציונות המודרנית קמה לתחייה, באותו רגע היא גזרה על עצמה והבטיחה לעצמה את הריסתה. ברגע שהציונות המודרנית של הרצל, בורוכוב, גורדון, מפא"י, מפ"ם ושריד, ברגע שהיא החליטה להקים עם נורמלי, גוי ככל הגויים - היא הביאה על עצמה את התמוטטות האשליה, ששמה ציונות.

אם העם היהודי יהיה אכן עם ככל העמים וגוי ככל הגויים, בלי שוני, בלי הבדל, ואם התנאים הכלכליים במדינה אחרת יהיו טובים יותר, ואין שם סכנה מתמדת של מלחמה, אין שם גיוס למילואים כל שנה ויש בן-דוד בלוס-אנג'לס האומר: פרייר, תבוא לכאן ואקבל בשבילך ‎CARD GREEN, למה לא ייסע לשם אותו צבר שהגשים את חזון הציונות של יוסי שריד להיות גוי ככל הגויים? שם הוא כבר יהיה ציוני טוב. הוא יכתוב שיק למגבית, כמו כל שאר היהודים שם; בעוד שנה הוא יבקר בארץ כמו כולם, בכותל, במצדה; יהיה כמו האירים בבוסטון, המתים על אירלנד - הם מתים על אירלנד מבוסטון; יהיה כמו האיטלקים המתים על איטליה, על נפולי, מברוקלין. כך יהיה גם אתנו.

פשטתם את הרגל, שמאלנים, ואין לכם תשובה הגיונית אחת כדי להסביר לחניך שלכם למה חשוב בכלל להיות יהודי, מה עוד ישראלי - -- - ולא סתם בן-אדם אוניברסלי. הרי אתם הגזענים הבולטים ביותר והמכוערים שישנם, כי אתם מפטפטים על חשיבות העם היהודי כאשר אינכם יכולים להצביע על ייחוד אחד, על דבר אחד שיש לכם ואין לגוי. הציונות שלכם באה לבנות מדינה של מוסר וצדק?
וכי אין לגוי אותו מוסר ואותו צדק? רק לנו יש צדק? איזו גזענות. הבלונדינית השבדית בנתה מדינת סעד וצדק. מה יש לכם להציע לצבר כיהודי, ועל אחת כמה וכמה כאזרח מדינה דלה ומסוכנת? פשטתם את הרגל, רצחתם ולא ירשתם.

מכיוון שההצעה של חבר הכנסת בר-און ריקה מכל תוכן והיגיון, אני מציע להסיר אותה מסדר-היום ואני רק רוצה להוסיף משהו ובזה לסיים. יש רק סיבה אחת להיות יהודי מובדל ומבודד בארץ דלה וענייה, וזו היהדות, העובדה שהקדוש ברוך הוא בחר בנו מכל העמים ונתן לנו תורה ומצוות לעשותן. המוסר והצדק המיוחדים שלנו הם המצוות. זאת הסיבה להיות יהודי ולא גוי. לחיות כאן ולא שם, חינוך דתי, שיבה לשורשים, פניית עורף לציונות המסולפת ואימוץ הציונות של ישראל סבא - כך, רק כך.