• דף הבית >
  • ספרים >
  • נאום בעת הצעה לסדר היום בענין קבוצת "הירוקים" מגרמניה (24.12.84)

נאום בעת הצעה לסדר היום בענין קבוצת "הירוקים" מגרמניה (24.12.84)

נאום בעת הצעה לסדר היום בענין קבוצת "הירוקים" מגרמניה (24.12.84)

נאום בעת הצעה לסדר היום בענין קבוצת "הירוקים" מגרמניה
(24.12.84)

מאיר כהנא (תנועת כך):
---------------------
כבוד היושב-ראש, כנסת נכבדה, עם שמץ של גאווה, כל העם היה מונע את כניסתם של שונאי ישראל אלה. הבעיה היא, שכבר איבדנו את השמץ של גאווה, של כבוד עצמי.

ובכן, עומדים להגיע לכאן אנשים שהם עוינים לציונות ולמדינת ישראל, ואנטישמיים כמשמע. כדאי לעמוד על ההיסטוריה הקצרה של הגוף הזה - "הירוקים" -כלפי מדינת ישראל והציונות. בסוף ‎1982 הופצו בסניפים השונים של "הירוקים" בגרמניה לוחות שנה בהוצאת זוננשטיין בשווייץ, שהגדירו את ממשלת ישראל כארגון פלילי וכרוצחים. הם קראו להחרים את ישראל והאשימו את היהודים בצליבת ישו. בשתי הודעות רשמיות נפרדות, שפורסמו ביוני ‎1982, טענה מפלגת "הירוקים", כי קורבנות השואה היהודים הפכו למחוללי שואה חדשה בלבנון. המפלגה תבעה מבון להפסיק מייד כל סיוע לישראל. אין צורך להאריך בזה.

מה שאנחנו צריכים ללמוד מזה הוא, שהאויב מספר אחד של ישראל בעולם היום הוא השמאל. "הירוקים" מסמלים את השמאל הקיצוני והלא-כל-כך קיצוני בכל העולם.
בארצות-הברית, דווקא הטרוצקיסטים, לדוגמה, הם אלה הקוראים לחסל את המדינה היהודית, לפרקה. גם באנגליה זה כך, בצרפת, בגרמניה ובכל העולם. דווקא אלה, שהם בעלי הברית של אנשי השמאל פה, דווקא אלה רוצים לפרק, להשמיד, להרוג ולאבד את הציונות ואת המדינה של הציונים.

עוד נקודה: אני חושב שדווקא העובדה ש"הירוקים" האלה הם גרמנים היא עונש של מידה כנגד מידה. דיברתי קודם על כך, שאנו עם שאין לו כבוד עצמי. העם הזה, כמעט מייד אחרי השואה כונן יחסים עם האומה, עם המדינה, שרצחה שליש מהיהודים. אנחנו עדים היום לכל מיני חילופים של קבוצות ספורט, תרבות וחינוך. אנחנו נוסעים לשם והם באים לכאן. אני אומר שהעובדה שקם גוף כזה, "הירוקים", היורק בפנינו - זו מידה כנגד מידה. אנחנו לא כיבדנו את זיכרונם של הקדושים - וזה מה ששילם לנו הקדוש-ברוך-הוא.

אני מציע, שהכנסת תדון במליאה לא רק בפגישה הזאת, לא רק בעניין של הגוף המסוים הזה, "הירוקים", כי אם תדון בכובד ראש גם בכל היחסים בין מדינת היהודים, שבה חיים יורשיהם של הקדושים שנספו, לבין הגרמנים, שמהם צצו "הירוקים".