• דף הבית >
  • ספרים >
  • נאום בעת הצעות סיעות מפ"ם, החזית הדמוקרטית, התנועה לזכויות האזרח ולשלום והרשימה המתקדמת להביע אי אימון בממשלה אדר תשמ"ה (5.3.85

נאום בעת הצעות סיעות מפ"ם, החזית הדמוקרטית, התנועה לזכויות האזרח ולשלום והרשימה המתקדמת להביע אי אימון בממשלה אדר תשמ"ה (5.3.85

נאום בעת הצעות סיעות מפ"ם, החזית הדמוקרטית, התנועה לזכויות האזרח ולשלום והרשימה המתקדמת להביע אי אימון בממשלה אדר תשמ"ה (5.3.85

נאום בעת הצעות סיעות מפ"ם, החזית הדמוקרטית, התנועה לזכויות האזרח ולשלום והרשימה המתקדמת להביע אי אימון בממשלה
אדר תשמ"ה (5.3.85)


מאיר כהנא (תנועת כך):
---------------------
כבוד היושב-ראש, כנסת נכבדה, בואו וראו מי עלה היום בכנסת ישראל להביע אי-אמון לממשלה: רק"ח, המתקדמת, ר"צ ומפ"ם. ארבע מכות וחוליים רעים לקיים בנו את הפסוק: "והפלא ה' את מכותך - - - מכות גדולות ונאמנות, וחלים רעים ונאמנים". אי-אמון.

מצד אחד קמים ערבים הנשבעים אמונים לאמנת אש"ף, ערבים שהם בגדר ציר נאמן לשולחיו, ערפאת. ומצד שני, יהודים, שדווקא עליהם נאמר: "כי דור תהפכת המה, בנים לא אמן בם".

בכל עם ומדינה נורמלית היו מזמן מקיאים את החולירע הנאמן. הכת של מוסקבה והכנופיה של שניים - הגיס החמישי בתוכנו. כל עם שפוי היה מתקומם נגד כת של שונאי ישראל המונה בתוכה חבר כנסת, אשר בשבוע שעבר קם בפומבי במזרח-ירושלים וחירף וגידף את מדינת ישראל כאשר הוא מכנה אותה אויב. כוונתי לאיש צר ואויב, זיאד הרע הזה, ושותפיו לשונאי ישראל - רק"ח.

כל מדינה בעולם, שיש לה שמץ של כבוד עצמי, היתה מגרשת מהפרלמנט שלה את הכנופיה של שניים אלה שנסעו ללחוץ את ידו של רב-הטבחים ערפאת, יימח שמו, כדי להביא לחיסולה של הציונות.

אך מה לעשות עם ממשלה שמזמן איבדה כל אמונה בהקדוש-ברוך-הוא ובעצמה, ממשלה אשר קיימה בעצמה את הפסוק "כי פסו אמונים מבני אדם".

למעשה באמת מגיעה הבעת אי-אמון לממשלה, לקיים עוד פסוק: "אם לא תאמינו כי לא תאמנו".

מה מעיק על שונאי ישראל היושבים בכנסת? "היד הקשה" של צה"ל בלבנון? ההתפוצצות בלבנון שבה נהרגו שונאי ישראל השיעים? בהזדמנות זאת, כאשר עם ישראל עומד בעזרת השם לחגוג השבוע את חג הפורים ואת נקמתו ההיסטורית על אויביו, וכשלפני זיכרונותיהם של כל חיילי צה"ל, השם ינקום דמם, שנרצחו על-ידי השיעים האלה, רצוני מעל במת הכנסת להביע את רגשותיהם של כל היהודים השפויים והנאמנים, אשר לא נדבקו במחלת ה"שרידיזם". כתגובה על הריגת השיעים כדאי מעל במה זו לומר: "ברוך שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה. כן יאבדו כל אויביך ה'".

כן, מגיעה לממשלה זו הבעת אי-אמון כשבט לגו כסילים. אך לא משונאי ישראל אלה, כגון הכת של מוסקבה והכנופיה של השניים, וגם לא מעוכרי ישראל מפ"ם ור"צ, המייצגים את כוחות החושך ופלוגות הסער של השמאל, המתייוונים, המתגויים, הערב-רב בתוכנו, חולי מארת ה"שרידיזם".

מעל במה זו אני פונה לקדוש-ברוך-הוא לתת לי את הכוח להגיע לשלטון כדי להגשים את הפסוק: "ונכהו עד בלתי השאיר לו שריד".

מגיע לממשלה זו הבעת אי-אמון על זה שיותר משנה כבלה את ידיהם של חיילינו בלבנון ובכך הביאה לידי רצח עשרות מבנינו. הכניסו אותם לתוך ים של שיעים, שונאי ישראל, כאשר הם מטרה למטעני צד, לרפ"ג', לקטל אכזרי. אחרי כל פיגוע ואחרי כל רצח שמענו: צה"ל פתח בסריקות והמשפחות פתחו בהלוויות. כבלו את ידיהם של החיילים ועכשיו שמענו, אחרי שמכינים את הבריחה השפלה, שגילו את ה"יד הקשה". מה יום מיומיים? שר הביטחון גילה את אמריקה: רק "יד קשה" תגן על החיילים. אם כן, למה התרתם את דמם עד עכשיו? למה לא שחררתם אותם לטפל בערבים קודם, בדרך היחידה שהם מבינים, "יד קשה"?

כל חייל צה"ל שנרצח בלבנון, לפני המדיניות של ה"יד הקשה", דמו בראשה של הממשלה הזאת, ובגלל זה מגיע להם אי-אמון, מפני שהרסתם את תדמית צה"ל בעיני ערביי העולם. צה"ל אינו נסוג, הוא בורח, ואחריו תיפולנה שוב הקטיושות על הצפון; אז יברחו התושבים ומר פרס יקיים את הבטחתו ויחזיר את צה"ל ללבנון תחת אש כבדה וקטלנית. כל זה משום שלא היה לנו האומץ לנקוט את הפתרון האמיתי היהודי.

שר הביטחון בקולו המדכא קובע: אין פתרון טוב בלבנון. יש פתרון טוב, פתרון שיבטיח את שלום הגליל ואת שלום החיילים: להשאיר את צה"ל בלבנון ולגרש את השיעים לביירות.

מגיעה לממשלה הזאת הבעת אי-אמון על זה שהיא מפקירה חלק מארץ-ישראל, ודרום-לבנון הוא חלק מארצנו הקדושה בדיוק כמו יהודה ושומרון ומשמר-העמק. בושה לנו והקדוש-ברוך-הוא לא יסלח לנו. בשביל כל זה מגיע לך, ממשלה אומללה, מכות ארבעים, אך לא משרצים אלה. אסור ליהודי להתחבר להם, וכמו שנאמר: "באורח רשעים אל תבא".